حقایقی مهم برای آمادگی در روز آزمون آیلتس

آزمون آیلتس، یکی از مهم‌ترین و پراسترس‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در دنیا می‌باشد. اما شما دوستان گرامی می‌توانید با رعایت اصولی چند و همچنین تحت کنترل گرفتن همه رفتارها و اعمال خود به میزان زیادی این استرس را کاهش دهید. در این مقاله نکات و باید نبایدهای ضروری جهت به کارگیری در روز آزمون را برایتان شرح می‌دهیم.

1.دستورالعمل‌های داده شده توسط ناظرین را به خوبی دنبال نمایید:

همواره با تمام دقت و حواس خود به حرف‌های ناظرین جلسه گوش فرا داده و دستورالعمل‌های ارائه شده را دنبال نمایید. به یاد داشته باشید که پیش از شروع به نوشتن پاسخ سؤالات حتما دستورالعمل‌های مربوط به هر سؤال را مطالعه کنید. هرگز با بی‌دقتی و کامل نخواندن سؤالات امتیازات خود را از دست ندهید.

2. لوازم‌التحریر لازم را در روز آزمون به همراه داشته باشید:

باید بگوییم که در روز برگزاری آزمون، تنها مجاز به همراه داشتن خودکار، مداد و پاک‌کن هستید. به خاطر داشته باشید که برای پر کردن برگه پاسخنامه سؤالات لیسنینگ و ریدینگ فقط باید از مداد استفاده نمایید. زیرا دستگاه قادر به خواندن جواب‌های نوشته شده با خودکار نیست.

3. سعی کنید کمی زودتر در محل برگزاری آزمون حاضر شوید:

حتماٌ کمی زودتر از شروع آزمون در محل تعیین شده حاضر شوید. این گونه، استرس کمتری داشته و فرصت کافی برای پیدا کردن ساختمان و اتاق در نظر گرفته شده برای برگزاری آزمون را خواهید داشت.

4. زمان را تحت کنترل خود درآورید:

در حین پاسخ به سؤالات، حتماٌ زمان را هم در نظر بگیرد. در صورت به همراه نداشتن ساعت مچی، می توانید از ساعت دیواری نصب شده بر دیوار هر اتاق استفاده نمایید. دقت داشته باشید که برای هر سؤال زمان مشخصی در نظر گرفته شده که بی‌توجهی به این امر عواقب ناخوشایندی را برایتان به همراه دارد.

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است