تعدادی سؤال متداول در مورد لیسنینگ آیلتس

در این مقاله، تعدادی از سؤال‌های متداول که ممکن است ذهن داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون آیلتس را درگیر کرده باشد را برای شما عزیزان مطرح می‌کنیم. امید است که با مطالعه این مقاله‌ پاسخ بسیاری از سؤالات خود را در این زمینه دریافت نموده و با آمادگی بیشتری در سر جلسه آزمون حاضر شوید.

1.آیا می‌توان پاسخ سؤالات را در برگه پاسخنامه با حروف بزرگ نوشت؟

بر طبق قوانین وضع شده در آزمون آیلتس، نوشتن پاسخ سؤال‌ها با حروف کوچک یا بزرگ هر دو بلا مانع بوده و هیچ مشکلی ندارد. بنابراین نگرانی از کم شدن نمره خود بابت این موضوع نداشته باشید.

2. آیا می‌توان پاسخ سؤال‌های لیسنینگ را به صورت پاسخ کوتاه و یا مخفف نوشت؟

خیر. نوشتن پاسخ سؤالات به صورت اختصار صحیح و پذیرفته شده نمی‌باشد. بنابراین، اگر به عنوان مثال جواب سؤالی New England بود، برای راحت‌تر بودن کارتان آن را به شکل NE ننویسید.

3. اگر کلمه‌ای اشتباه تلفظ شود چه اتفاقی می‌افتد؟

جواب مشخص است. در این صورت، مسلماٌ نمره‌ای دریافت نمی‌کنید. باید بگوییم که در مورد سؤال‌های بخش لیسنینگ آیلتس چیزی به عنوان دریافت نیمی از نمره وجود ندارد. اگر چه، کمتر اتفاق می‌افتد که پاسخ سؤال‌های این بخش شامل لغات طولانی و یا مشکل باشد.

4. آیا فرد شرکت‌کننده در آزمون می‌تواند برگه سؤال‌ها را پیش روی خود داشته باشد؟

بله، این کار بلا مانع است. ابتدا، به دقت گوش کرده و پاسخ سؤالات را به سرعت در جاهای خالی وارد نمایید. سپس، پاسخ‌ها را به شکل بهتری در برگه پاسخنامه وارد نمایید.

5. به طور کلی در لیسنینگ آیلتس چند بخش را می‌توان دید؟

باید بدانید که معمولاٌ در بخش لیسنینگ آیلتس چهار بخش به چشم می‌خورد. بخش اول و دوم اطلاعات شما را در زمینه زبان عمومی می‌سنجند. اما قسمت‌های سوم و چهارم به جنبه آکادمیک زبان انگلیسی اختصاص دارند. هر کدام از این بخش‌ها، شامل 10 سؤال می‌باشد که در مجموع 40 سؤال از آزمون را تشکیل می‌دهند.

 

دیدگاه ها بسته شده است