حقایقی مهم برای آمادگی در روز آزمون آیلتس
حقایقی مهم برای آمادگی در روز آزمون آیلتس
دسامبر 23, 2017
جملات شرطی
جملات شرطی در زبان انگلیسی
فوریه 5, 2018

تحلیل سؤالات‌Yes/ No/ Not Given ریدینگ آیلتس و بهترین راه‌های پاسخ‌گویی به آن‌ها

تحلیل سؤالات‌Yes/ No/ Not Given  ریدینگ آیلتس و بهترین راه‌های پاسخ‌گویی به آن‌ها

تحلیل سؤالات‌Yes/ No/ Not Given  ریدینگ آیلتس و بهترین راه‌های پاسخ‌گویی به آن‌ها

سؤالات Yes/No/Not Given یکی از مهم‌ترین و چالش برانگیزترین سوال‌های آزمون آیلتس بوده که یافتن پاسخ‌های درست برای آن‌ها می‌تواند در بالا بردن امتیاز شما از بخش ریدینگ بسیار مؤثر باشد. از آن‌جایی‌که، این بخش از ریدینگ آزمون آیلتس همواره برای داوطلبان در ردیف سؤالات مشکل قرار داشته برآنیم تا به بررسی کامل آن‌ها در این مقاله بپردازیم.

در این نوع از سؤالات، داوطلبان باید تطابق یا عدم تطابق هر کدام از جملات مطرح شده در سؤال را با نظرات و شواهد موجود در متن مورد نظر تعیین کنند. حتی در مواردی نیز ممکن است عبارت داده شده نه در تضاد و نه مطابق با دیدگاه نویسنده متن باشد. در این صورت باید گزینه  Not Given  را در پاسخ‌نامه خود علامت بزنید. باید بدانید که سؤالات Yes/No/Not Given  شباهت بسیاری به سؤال‌های True/False/Not Given  دارد. اما در این میان تفاوتی اساسی بین این دو نوع سؤال دیده می‌شود. در واقع، هدف از طرح سؤالات True/ False/Not Given ارزیابی حقایق و اطلاعات آورده شده در متن می‌باشد. در صورتی که، در سؤال‌های  Yes/No/Not Givenمیزان درک شما از شواهد و نظرات نویسنده در متن مورد سنجش قرار می‌گیرد.

نحوه وارد کردن پاسخ‌ها در پاسخ‌نامه

باید بگوییم که امکان نوشتن کلمات No،‌Yes و Not Given به صورت اختصاری ( یعنی‌NG،‌N،‌Y ) برای شما عزیزان وجود دارد. هر چند از دیدگاه کارشناسان نوشتن این کلمات به صورت کامل مقبول‌تر و بهتر است. توجه داشته باشید که هرگز به جای لغت Yes کلمه True، به جای No  واژه False را وارد برگه پاسخ‌نامه نکنید. این گونه، امتیاز زیادی را از دست داده و نمره مطلوبی را از این بخش کسب نمی‌کنید.

بهترین راهکارهای پاسخ به سؤالات Yes/No/ Not Given ریدینگ آیلتس:

1.باید بدانید که دقیق خواندن جملات داده شده در سؤال و فهم هرچه بیشتر آن‌ها هم‌زمان با یافتن جملات کلیدی هر عبارت، می‌تواند در پیدا کردن پاسخ صحیح سؤالات بسیار کمک‌کننده باشد.

2. پیدا کردن کلمات کلیدی موجود در عبارات داده شده در سؤال و جستجوی آن‌ها در متن( با استفاده از روش Scan کردن)، کمک شایان توجهی در یافتن پاسخ صحیح سؤالات به داوطلبان می‌کند.

 

دیدگاه ها بسته شده است