تعدادی سؤال متداول در مورد لیسنینگ آیلتس
تعدادی سؤال متداول در مورد لیسنینگ آیلتس
دسامبر 2, 2017
3 راهکار جهت پاسخگویی به سؤالات لیسنینگ آزمون آیلتس
3 راهکار جهت پاسخگویی به سؤالات لیسنینگ آزمون آیلتس
دسامبر 15, 2017

اقدامات لازم در صورت شرکت دوباره در آزمون آیلتس

اقدامات لازم در صورت شرکت دوباره در آزمون آیلتس

اقدامات لازم  در صورت شرکت دوباره در آزمون آیلتس

بسیاری از داوطلبان آزمون آیلتس اظهار می‌کنند که شرکت دوباره در آزمون برایشان بسیار مشکل است. آن‌ها این گونه حس می‌کنند که مؤفق نخواهند شد و همچنان اشتباهات آزمون قبلی را تکرار می‌نمایند. برای داوطلبانی که به قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند، شرکت مجدد در این آزمون می‌تواند تجربه‌ای سراسر استرس و نگرانی برای آن‌ها باشد. اما هنوز هم می‌توان امیدوار بود. زیرا راه‌های بسیاری وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید بهترین نمره را در آزمون آیلتس بدست بیاورید.

آمادگی ذهنی

در صورتی که نتوانید استرس خود را کنترل کنید، این استرس می‌تواند بزرگ‌ترین دشمن شما در آزمون‌ها باشد. استرس کنترل نشده در نهایت منجر به ایجاد ترس زیاد در شما شده و بر روی عملکرد مغز شما در سر جلسه آزمون تأثیر بسیار مخربی دارد. اگرچه داشتن استرس مثبت برای داوطلب مفید بوده و حتی به افزایش تمرکز وی در سر جلسه آزمون کمک شایانی می‌کند.

زمان کافی را برای آمادگی در آزمون آیلتس صرف کنید

اگر امکان دارد حداقل از 6 ماه قبل درس خواندن برای آزمون آیلتس را شروع نمایید. مخصوصاٌ زمانی که نمره شما در آزمون قبلی بسیار پایین‌تر از حد انتظارتان بوده است. به خاطر داشته باشید که آمادگی در هر چهار مهارت آیلتس چیزی نیست که در مدت زمان کوتاهی بدست آید.

از تجربیات کسب شده در آزمون قبلی نهایت استفاده را ببرید

کارشناسان امر بارها گفته‌اند که تجربه‌هایی که با یک بار شرکت در آزمون آیلتس بدست آورده‌اید، اثر بسیار زیادی در موفقیت شما در آزمون پیش رو دارد. در حقیقت، این موضوع امتیاز مهمی برای شما محسوب می‌شود. چون در این صورت، آشنایی کافی را با نحوه برگزاری آزمون، نوع سؤالات و شناخت سؤالاتی با نمره بیشتر را بدست می‌آورید.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است