مراحل ثبت نام و نحوه شرکت در دوره های غیرحضوری زبان چگونه خواهد بود؟

مرحله اول ثبت نام:

پس از انتخاب دوره مورد نظر، فرم ثبت نام اولیه را تکمیل و منتظر تماس مشاور و پیگیری ادامه مراحل باشید.

مرحله دوم تماس مشاور:

تماس مشار از طرف آموزشگاه جهت برطرف کردن سوالات احتمالی و برگزاری آزمون تعیین سطح شفاهی و در کمتر از 48 ساعت پس از تکمیل فرم ثبت نام خواهد بود.

مرحله سوم اسال پکیج آموزشی:

پس از برگزاری آزمون تعیین سطح و پرداخت شهریه ترم، منابع آموزشی متناسب با سطح زبان فراگیر از طریق پست و بصورت رایگان ارسال خواهد شد. بسته آموزشی هر شخص متناسب باتوجه به نوع دوره و سطح متفاوت خواهد بود اما معمولا شامل چند جلد کتاب و چند لوح فشرده خواهد بود که در طول ترم و توسط مدرس تدریس خواهد شد.

مرحله چهار هماهنگی برگزاری جلسات:

بعد از دریافت مرسوله توسط فراگیر، دو روز در هفته برای برگزاری جلسات درنظر گرفته خواهد شد که زبان آموزان می توانند بسته به نیاز خود، از ساعت8 صبح تا10 شب، زمان کلاس خود را مشخص کنند.

مرحله چهارم برگزاری جلسات غیرحضوری:

مطابق با زمان هماهنگ شده، جلسات غیرحضوری بصورت تماس های صوتی و از طریق اینترنت و یا تلفن ثابت برگزار خواهد شد. مدت زمان هر تماس در دوره های ترمیک زبان انگلیسی حدود 15 دقیقه و در سایر دوره ها(فرانسه، ایلتس، EPTو…) حدود 30 دقیقه خواهد بود.

 

در فیلم زیر بصورت خلاصه، مراحل ثبت نام تشریح داده شده است:

آیا با شرکت در دوره های غیرحضوری می توان نسبت به تقویت مهارت های زبان امیدوار بود؟

قطعا ! هدف از ایجاد و برگزاری دوره های غیرحضوری زبان توسط این گروه کمک به عزیزانی است که قصد فراگیری و تقویت مهارت های مختلف زبان را دارند. ما معتقدیم انتخاب مسیر مناسب، مدرسین مجرب، برگزاری منظم کلاس های آموزشی، کار با منابع آموزشی مناسب و متناسب با سطح فراگیر و همت زبان آموز، نتیجه ای جز موفقیت در پی نخواهد داشت.

پس از پایان دوره، گواهی و یا مدرک خاصی صادر می گردد؟

زبان اموزانی که یک سطح از دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی یا فرانسه را با موفقیت به پایان برسانند، می توانند گواهی بین المللی معتبر و قابل ترجمه دریافت نمایند.

مدرک بین المللی زبان

نمونه مدرک بین المللی آموزشگاه

زمان و تاریخ برگزاری کلاس ها چگونه تعیین می شود؟

زمان و تاریخ تماس ها بنا به درخواست زبان­ آموز و تقریبا درهر تاریخ و ساعتی قابل تنظیم است(8 صبح تا 10 شب، شنبه تا 5 شنبه). این ویژگی شاغلین، محصلین و افرادی که فرصت حضور در کلاس ها را ندارند را قادر می­سازد تا باتوجه به برنامه ی روزانه ­ی خود، زمان برگزاری کلاس ها را تنظیم کنند.

تفاوت این مجموعه با سایر آموزشگاه های حضوری و یا غیرحضوری درچیست؟

گروه اموزشی رایز از لحاظ روش آموزشی و همچنین نحوه­ ی اجرایی با اکثر آموزشگاه های درحال فعالیت در ایران تفاوت های عمده ای دارد.

از لحاظ روش آموزشی، استفاده از تکنیک ها و روش­های نوین آموزشی(مانند تکنیک یادگیری با گوش) بجای روش های ناکارامد قدیمی(مانند حفظ قواعد دستوری و حفظ ترجمه­ی لغات)، آموزش زبان را نسبت به سایر روش ها موثرتر، جذاب تر و کارامدتر کرده است.

همچنین از لحاظ نحوه ی اجرایی، با برگزاری کلاس های غیرحضوری و به ­صورت تماس­ های تلفنی- اینترنتی، امکان استفاده ی کلاس ها را برای همگان امکان پذیر ساخته و درنهایت در وقت و هزینه ی زبان­ آموز نیز صرفه جویی می­شود. لازم به ذکر است که در این روش آموزشی از منابع مختص این آموزشگاه استفاده می­شود.

 

گروه آموزشی رایز سایرآموزشگاه ها
زبان آموز می تواند با توجه به نیاز خود ساعات و تاریخ کلاس ها را تنظیم کند. زبان آموز حق تنظیم یا تغییر کلاس ها را ندارد.
تاثیر این روش در تقویت مهارت های کاربردی Listening, Speaking ,Reading مشهود خواهد بود. زبان آموز پس از سپری کردن ترم های متوالی در آموزشگاه یا مدرسه همچنان در مهارت های  Listening،  Speaking مشکل دارد.
به علت برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری در وقت و هزینه صرفه جویی میشود. اجبار حضور در کلاس نیازمند صرف وقت و هزینه اضافی  است.
پیگیری وضعیت زبان آموز تا پایان دوره توسط مشاور. معمولا هیچ گونه خدمات مشاوره صورت نمیگیرد.
همه میتوانند در سرار ایران و در هر شهرستانی از این امکانات بهره گیرند. امکان حضور در کلاس ها برای  زبان آموزان در سایر شهرها و همه نقاط شهر امکان پذیر نیست.
از منابع جذاب تصویری به همراه جزوات و منابع کمک آموزشی استفاده میشود. منابع اصلی معمولا کتاب و منابع متنی است و کمتر از منابع صوتی و تصویری استفاده می شود.
استفاده از روش های نوین و کاملا کاربردی بجای روش های سنتی و پیشرفت در مهارت های کاربردی . روش های مورد استفاده قدیمی و غیر کاربردی اند و با وجود سالها مطالعه زبان آموزان همچنان در مهارت های کاربردی با مشکل مواجهند.
استفاده از منابع جذاب تصویری و روش های مناسب زبان آموز را به یادگیری زبان علاقه مند می کند. به علت استفاده از روشها ومنابع نامناسب زبان آموز پس از مدتی نسبت به آموزش زبان آموز دلسرد میشوند و ممکن است فرایند آموزش را رها کند.
امکان برگزاری کلاس برای همگان فراهم شده است. به علت زمانبندی شاغلین و محصلین برای شرکت در کلاس ها با مشکلاتی مواجه هستند.
پکیج(بسته ی) آموزشی محتوی چه منابعی است؟

پس از برگزاری آزمون تعیین سطح و بسته به نوع دوره زبان اموز، یک پکیج آموزشی(منابع) بوسیله ی پست برای زبان آموز ارسال می­گردد که شامل منابع و کتب آموزشی موجود در سطح بازار و همچنین منابع انحصاری آموزشگاه است که با توجه به سطح زبان آموزان، در 12 سطح مختلف(در دوره های ترمیک و همچنین 3 سطح در دوره های ایلتس و 8 سطح در دوره های ویژه شغل های خاص) تهیه گردیده است.

بطور کلی منابع ارسالی شامل:

1-      ویدئوهای آموزشی(شامل قسمت هایی از فیلم و سریال­ های انگلیسی زبان) که با فرمت های مختلف و قابل اجرا بر روی انواع رایانه ها، DVDها، mp4 و گوشی های همراه است.

2-      جزوه ی آموزشی.

3-      برخی نرم افزارهای ضروری.

4-      نرم افزارها و منابع کمک آموزشی.

5-    مجموعه  “10 گام برای آموزش کامل زبان” (یک حلقه DVD و مشترک بین تمام زبان آموزان).

نکته1: قسمت عمده کتب و منابع مورد استفاده در این روش مختص و منحصر به این آموزشگاه هستند.

نکته2: بابت تهیه و ارسال منابع هزینه ی اضافی از زبان آموز دریافت نخواهد شد.

نمونه منابع منتشر شده توسط گروه آموزشی رایز

نمونه منابع منتشر شده توسط گروه آموزشی رایز

 

نمونه منابع دوره های غیرحضوری

نمونه منابع ویژه حوزه نفت و گاز

 

منابع دوره های غیرحضوری زبان

نمونه مجموعه های تصویری تهیه شده توسط گروه اموزشی رایز

مزایای شرکت در دوره های گروه آموزشی رایز چیست؟

ب­صورت خلاصه برخی از مزیت های استفاده از این روش آموزشی عبارتند از:

1-      آموزش عمقی و راحت تر کلمات و اصطلاحات بجای حفظ ترجمه ی آن ها.

2-      یادگیری عمیق دستور زبان بجای حفظ قواعد دستوری.

3-      صرف هزینه های کمتر نسبت به سایر روش ها.

4-      آموزش کاملا کاربردی و تقویت مهارت های listening، speakingوreading.

5-      امکان تنظیم زمان تماس ها با توجه به نیاز زبان آموز.

6-      پیگیری مستمر وضعیت زبان آموز تا پایان دوره.

7-      استفاده از منابع جذاب تصویری(ویدوئی) بجای کتاب و منابع صوتی.

8-      بدون نیاز به صرف وقت و هزینه ی اضافی جهت حضور در کلاس.

آیا امکان تغییر و یا اضافه کردن ساعات کلاس ها وجود دارد؟

با توجه به تدریس تک نفره(خصوصی) در دوره ها، زبان اموزان می توانند بسته به نیاز خود، دوره ها را بصورت فشرده برگزار کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *