رایتینگ pte
جوابدهی به سوالات بخش رایتینگ آزمون PTE
ژوئن 15, 2019
دانلود لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
محاسن و معایب ویزای 491 استرالیا
نوامبر 6, 2019

مراحل آماده سازی و شرکت در آزمون PTE academic

آزمون پی تی ای

در سال های اخیر آزمون PTE به عنوان یک جایگزین مناسب برای IELTS بویژه برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند و یا جهت کسب نمره مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سایر دانشگاه ها، معرفی شده است. در این مقاله قصد داریم بصورت خلاصه پیرامون نحوه کسب آمادگی لازم و آشنایی با بخش های مختلف آزمون و همچنین نحوه ثبت نام در این آزمون را تشریح نماییم.

بخش اول: کسب آمادگی برای آزمون

1- آشنایی با 20 آیتم امتحان

آزمون PTE acedemic برخلاف ایلتس دارای ایتم های بیشتر و پیچیده تری است. در این آزمون بیست ایتم مختلف با شرایط گاها مشابه و گاها متفاوت وجود دارد که ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده به نظر برسند. آشنایی با بخش های مختلف آزمون جهت کسب نمره مورد نیاز از جمله ضروری ترین اقدام لازم است.

2- آشنایی با تکنیک ها و نحوه پاسخ دهی به سوالات مختلف:

یکی از مزیت های آزمون PTE نسبت به ایلتس امکان استفاده از تکنیک های مختلف و همچنین دستری به سوالات تکراری آزمون است. متقاضیان آزمون PTE با استفاده از تکنیک های مختلف و تکرار و تمرین نمونه سوالات موجود می توانند نمره به مراتب بالاتری نسبت به ایلتس و یا نسبت به مواقعی که تنها به دانش زبانی خود اتکا می کنند کسب نمایند.

3- شرکت در آزمون آزمایشی و آنالیز کارنامه:

یکی دیگر از مزیت های آزمون PTE نسبت به ایلتس امکان شرکت در آزمون آزمایشی(ماک تست) توسط خود سازمان پیرسون و همچنین آنالیز کامل کارنامه داده شده است. در کارنامه آزمون PTE، علاوه بر چهار ایتم اصلی speaking, listening, reading, writing ، نمرات موارد دیگری مانند grammar, oral fluency, spelling, written discourse, vocabulary و … نیز مشخص می گردد که بیان کننده نقاظ ضعف و قون متقاضی آزمون است. بنابراین پیشنهاد می گردد تا قبل از آزمون اصلی، با استفاده از آزمون های ماک PTE نسبت به تقویت مهارت ها و بخش های مختلف و کسب نمره مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید.

بخش دوم: رزرو و ثبت نام آزمون

زبان آموزان و متقاضیان آزمون پی تی ای آکادمیک، پس از آشنایی با بخش های مختلف آزمون و تمرین نمونه سوالات و همچنین پس از انجام آزمون های ماک PTE و اطمینان از کسب نمره مورد نظر، باید اقدام به رزرو و ثبت نام آزمون نمایند. از آنجاییکه این آزمون در کشور ایران برگزار نمی شود، متقاضیان باید مقصد مورد نظر خود را انتخاب نمایند و سپس با استفاده از وبسایت پیرسون جهت آزمون PTE، نسبت به وضعیت برگزاری آزمون و رزرواسیون اقدام نمایند.

در زیر تصاویر مربوط به وبسایت مورد نظر و نحوه اطلاع از زمان برگزاری آزمون قابل مشاهده است:

آزمون پی تی ای

آزمون پی تی ای

بخش سوم: نحوه پرداخت آزمون PTE

از آنجایکه در ایران امکان پرداخت مستقیم هزینه آزمون PTE وجود ندارد، پس از مشخص کردن زمان آزمون، از طریق وبسایت های درگاه واسطه و یا از طریق مسترکارت می توان نسبت به پرداخت هزینه آزمون و رزرو قطعی آن اقدام کرد. لازم به ذکر است که پس از اتمام رزرواسیون، ایمیل تاییده توسط سازمان پیرسون دریافت می شود و همچنین 48 ساعت قبل از آغاز آزمون، ایمیل یادآوری جهت شرکت در آزمون دریافت خواهید کرد.

 

دیدگاه ها بسته شده است