تفاوت کلمات انگلیسی
تفاوت لغات phenomenon – phenomena – phenomenal
فوریه 22, 2019
آزمون پی تی ای
مراحل آماده سازی و شرکت در آزمون PTE academic
آگوست 31, 2019

جوابدهی به سوالات بخش رایتینگ آزمون PTE

رایتینگ pte

در آزمون PTE و برخلاف سایر آزمون های بین المللی زبان مانند ایلتس و تافل که در آن تصحیح کننده سوالات در بخش های مختلف یک شخص حقیقی با دانش زبانی بالا است، در آزمون PTE، یک نرم افزار کامپیوتری متن شما را در بخش های مختلف رایتینگ تصحیح خواهد کرد. بنابراین لازم است که موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:

نکته: حتی در تافل کامپیوتری، برگزاری آزمون توسط کامپیوتر صورت می گیرد اما تصحیح و نمره دهی توسط شخص حقیقی صورت می پذیرد.

1- نرم افزارهای کامپیوتری، قادر به تجزیه و تحلیل جملات نیستند:

کلیه نرم افزار های کامپیوتری که تصحیح کننده متون از نظر گرامر، لغت و املا هستند، قادر نیستند که مفهوم جملات را درک کنند و یا ارتباط صحیحی بین جملات مختلف و درک معانی آن داشته باشند. برای درک بهتر موضوع، به دو جمله زیر توجه فرمایید:

I eat two eggs every morning for breakfast.

I eat two elephants every night for breakfast.

همانطور که از مفهوم جمله مشخص است، جمله دوم از نظر منطقی در دو کلمه night و elephant صحیح نیست. اما نرم افزار کامپیوتری قادر به تشخیص این ایراد و ایرادات نظیر آن نیست و چون جمله از نظر ساختار دستوری و املایی صحیح است، این جمله را می پذیرد.

2- تکنیک گرفتن نمره کامل بخش گرامر و لغت در بخش های رایتینگ:

با توجه به نکته بالا، می توان با استفاده از تمپلیت (جملات پیش ساخته) که در آن ساختارهای گرامری با دقت بالا ارزیابی شده و همچنین لغات آکادمیک و دشوار زیادی در آن استفاده شده است، نمره کامل این بخش ها را دریافت کرد.

3- گرفتن نمره محتوا(content) در بخش های رایتینگ PTE:

ار آنجاییکه نرم افزار کامپیوتری در آزمون PTE باید بین متن نوشته شده و ارتباط آن با سوال یک پارامتر منطقی را مورد ارزیابی قرار دهد، از برخی از لغت های استفاده شده در متن یا فایل صوتی به عنوان “کلید واژه” و تکرار این لغات در رایتینگ نوشته شده توسط متقاضی استفاده می کند. در صورتیکه تعداد کلید واژه های استفاده شده در رایتینگ از تعداد خاصی بیشتر بود، نمره کامل محتوا به متن تعلق می گیرد. از این رو لازم است تا در تمپلیت نوشته شده، جاهای خالی وجود داشته باشد که با کلید واژه های مناسب تکمیل شود.

در پایان، لازم به ذکر است که می توان با استفاده از تکنیک نگارش تمپلیت مناسب در برخی از بخش های آزمون PTE مانند summarize written text، write essay و summarize spoken text استفاده کرد. در صورت رعایت صحیح نکات تکنیک ها و نگارش املایی صحیح لغات، نمره کامل بخش های grammar، content، spelling و vocabulary در این بخش ها اخذ خواهد شد.

جهت اطلاعت بیشتر و شرکت در کلاس های آنلاین دوره های PTE، فرم ثبت نام را تکمیل فرمایید.

دیدگاه ها بسته شده است