دانلود لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
دانلود لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا
ژانویه 13, 2020
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا
دانلود لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا
ژانویه 18, 2020

توضیحات کلی در رابطه با اخذ ویزای کاری استرالیا(Skilled Worker Visa)

اخذ ویزای کاری استرالیا

هر ساله اداره مهاجرت استرالیا جهت تکمیل نیروی متخصص مورد نیاز کشور استرالیا، به متقاضیان اخذ اقامت دائم و موقت در استرالیا و بر اساس سیستم گزینش بر مبنای امتیاز، به افراد واجد شرایط ویزاهای کاری اختصاص می دهد.

نکته1: برای اثبات سابقه کار سابقه بیمه الزامی نیست.

نکته2: دولت استرالیا هر ساله دو لیست شامل مشاغل مورد نیاز استرالیا را اعلام می کند که لیست اول شامل نیازهای بلند مدت و میان مدت دولت استرالیا است و لیست دوم شامل نیازهای کوتاه مدت کشور استرالیا می باشد. تفاوت این دو لیست در این است که در لیست دوم تنها امکان اخذ ویزا برای یک ایالت خاص و یا اخذ ویزای موقت پنج ساله وجود دارد. لیست های موجود را می توانید از طریق لینک زیر دانلود نمایید.

www.rise.ir/AUlist

سیستم امتیاز بندی استرالیا:

برای اخذ ویزای دائم 189 نیاز به حداقل امتیاز 65، برای اخذ ویزای دائم ایالتی 190، حداقل 60 و برای اخذ ویزای موقت پنج ساله نیاز به کسب حداقل 50 امتیاز می باشد. در جدول زیر روش محاسبه امتیاز ارائه شده است.

امتیاز بندی استرالیا

 

نکته1: منظور از سن 25 الی 32 سال، از ابتدای 25 سالگی تا پایان 32 سالگی است، به عبارت دیگر تا سن 32 سال و 364 روز سن 32 سالگی در نظر گرفته می شود.

نکته2: افراد بالای 45 سال نمی توانند بصورت مستقل نسبت به اخذ ویزای کار اقدام نمایند اما امکان اخذ ویزا به همراه همسر فرد متقاضی وجود دارد.

نکته3: در ارتباط با آزمون زبان، اخذ نمره مورد نیاز در آزمون های مشابه(نظیر PTE و تافل) نیز قابل قبول خواهد بود. جهت برگزاری آزمون تعیین سطح زبان و تخمین نمره کسب شده در این آزمون ها، با شماره های موسسه رایز تماس حاصل فرمایید.

نکته4: گاها اخذ نمره زبان در ابتدای مراحل مهاجرت (قبل از ارزیابی مدارک مهارت) باید صورت پذیرد و گاهی نیز می توان پس از ارزیابی مدارک مهارت اقدام به کسب نمره مورد نظر کرد.

نکته5: در مورد سطح تحصیلات لیسانس، بسته به نوع دانشگاه و دروس پاس شده، ممکن است اداره مهاجرت استرالیا سطح تحصیلات لیسانس را معادل فوق دیپلم (10 امتیازی) در نظر بگیرد.

کسب امتیاز ویژه افراد مجرد:

از نوامبر 2019، به تمامی افراد مجرد 10 امتیاز علاوه بر جدول فوق اضافه خواهد شد.

کسب امتیاز همسر:

علاوه بر جدول امتیازات داده شده، افراد متاهل می توانند با رعایت موارد فوق نسبت به اخذ 10 و یا 5 امتیاز اضافی اقدام کنند.

10 امتیاز: در صورت ارزیابی مثبت رشته و کسب نمره زبان حداقل 6 آیلتس(و یا شرکت در آزمون های مشابه).

5 امتیاز: در صورت کسب نمره زبان حداقل 6 ایلتس(و یا شرکت در آزمون های مشابه).

نکته: سن همسر باید کمتر از 50 سال باشد.

انواع ویزاهای کاری استرالیا:

در بین انواع ویزاهای کاری، عمده افراد در ایران می توانند سه نوع ویزای کاری زیر را دریافت نمایند:

ویزای 189 (اقامت دائم بدون محدودیت):

توسط این ویزا شخص متقاضی می تواند:

  • بدون محدودیت در هر کجای استرالیا کار و زندگی کند.
  • از تمامی مزایای یک شهروند استرالیا (بجز حق رای و دریافت پاسپورت استرالیا) از جمله خدمات درمانی رایگان بهره ببرد.
  • می تواند اسپانسر فامیلی (خانوادگی) خانواده خود شود.

نکته: حداقل امتیاز مورد نیاز برای این ویزا 65 امتیاز خواهد بود.

ویزای 190(اقامت دائم ایالتی):

این ویزا دارای تمامی شرایط ویزای 189 است با این تفاوت که به مدت دو سال اول اخذ ویزا، شخص متقاضی از نظر اخلاقی متعهد به زندگی در یک ایالت خاص خواهد بود.

نکته: حداقل امتیاز مورد نیاز برای این ویزا 60 امتیاز خواهد بود.

ویزای 491(اقامت موقت 5 ساله):

این ویزا به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت و در سال سوم قابل تبدیل به ویزای دائم خواهد بود. تقریبا تمام شرایط ذکر شده در ویزاهای 189 و 190 از جمله بیمه خدمات درمانی رایگان شامل این ویزا نیز می شود. شخص متقاضی در سه سال اول اخذ ویزا نمی تواند در سه شهر بزرگ استرالیا(سیدنی، ملبورن و بریزبین) زندگی و یا کار کند.

 

مراحل انجام اخذ ویزای کاری استرالیا:

مرحله اول – ارزیابی مدارک تحصیلی یا شغلی:

در این مرحله ادعاهای شخص مبنی بر سابقه کار و مدارک تحصیلی مرتبط توسط سازمان ارزیاب مرتبط با آن رشته مورد بررسی قرار می گیرد. در استرالیا 39 سازمان ارزیاب وجود دارند که شرایط ارزیابی توسط هر سازمان متفاوت خواهد بود.

مرحله دوم – تکمیل فرم EOI(Express of entry):

پس از دریافت ارزیابی مثبت از سازمان مربوطه، شخص متقاضی می تواند توسط وبسایت اداره مهاجرت، تشکیل پرونده نمایند و منتظر دریافت دعوت نامه اخذ ویزا باشد. در این مرحله بر حسب امتیازهای افراد و همچنین تقاضای هر ایالت، انتظار برای اخذ ویزا متفاوت خواهد بود.

مرحله سوم – دعوت نامه:

در این مرحله مدارک اضافه مورد نیاز شخص مورد ارزیابی نهایی قرار می گیرد و ویزای شخص صادر خواهد شد.

 

شرایط اخذ شهروندی استرالیا:

پس از چهار سال زندگی در استرالیا که یکسال آخر آن حتما باید با اقامت دائم باشد، شخص متقاضی می تواند نسبت به اخذ شهروندی استرالیا اقدام نماید.

نکته: همانطور که ذکر شد، حق رای و دریافت پاسپورت استرالیایی تنها تفاوت بین ویزای اقامت دائم و شهروندی استرالیا خواهد بود.

هزینه های دریافت ویزای مهاجرت کاری:

هزینه هایی که هر شخص برای اخذ ویزای کاری باید پرداخت نماید وابسته به پارامترهای مختلفی است و بسته به نوع ارزیابی شغلی، وضعیت تاهل و هزینه های جانبی مانند اخذ نمره بین المللی زبان و هزینه های پزشکی می تواند متفاوت باشد. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای اقامت دائم(ویزای 189) توسط دولت استرالیا حدود 4000 دلار استرالیا است.

اخذ مشاوره از طریق کارشناسان ویزا رایز:

موسسه ویزا رایز از طریق مشاوره آنلاین و حضوری نبست به اخذ ویزای استرالیا پاسخگوی نیازهای متقاضیان محترم خواهد بود. در صورت نیاز به بررسی شرایط کلی شخص متقاضی و یا همکاری با موسسه ویزا رایز در ثبت پرونده و اخذ ویزای کاری استرالیا، از طریق روش های زیر با موسسه تماس حاصل فرمایید.

هزینه حق مشاوره موسسه ویزا رایز:

جهت اخذ ویزای کاری استرالیا، موسسه ویزا رایز مبلغ حدود هفت میلیون تومان را در چهار قسط جداگانه از افراد متقاضی دریافت می نماید.

 

ارتبا با ما:

Telephone: 03132203105

Mobile: 09135695285

Website:www.rise.ir

Telegram: @visa.rise

Instagram: @visa.rise

دیدگاه ها بسته شده است